Erasmus + Wizyta w szkole w Turcji

Od 4 do 9 kwietnia 2022 czworo uczniów z klas 6 i 7 pod opieką dwóch pracowników szkoły uczestniczyło w zajęciach projektowych w Turcji, w szkole partnerskiej Fethiye Ortaokulu.

Impreza powitalna w szkole podczas której zaprezentowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele odbyła się w lokalnym domu kultury. Uczniowie z każdego kraju, czyli z Hiszpanii, Turcji, Włoch, Węgier i Rumunii przedstawiali swoje prezentacje dotyczące cyberbezpieczeństwa.

Program pobytu obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach związanych z aplikacjami mobilnymi oraz drukiem 3D.

Podczas zwiedzania miejscowego meczetu wysłuchaliśmy słów na temat religii i kultury. Mieliśmy także możliwość podziwiania cudownych widoków. Zwiedziliśmy także „miasto duchów” – Kayakoy oraz wjechaliśmy na górę Babadag.

Jeden dzień spędziliśmy w szkole średniej, tam obejrzeliśmy prezentacje dotyczącą festiwalu grzybów, dalej wzięliśmy udział w grze „bocce”, która polegała na rzucaniu kul jak najbliżej celu. Po części sportowej udaliśmy się do miejsca pracy z ręcznie tworzonymi tkaninami. Później czekała nas wycieczka do starożytnego miasta Cadianda zbudowanego przez Rzymian. Wieczorem odbyła się pożegnalna kolacja.

Ostatniego dnia odwiedziliśmy park linowy. Spędziliśmy tam całe przedpołudnie integrując się z pozostałymi grupami. Następnie udaliśmy się wspólny lunch po którym odbyła się ceremonia zamknięcia. Każdy z nas otrzymał certyfikat.