Erasmus + Wizyta w szkole w Hiszpanii

Od 16 do 21 maja 2022 sześcioro uczniów z klas 7 i 8 pod opieką dwóch pracowników szkoły uczestniczyło w zajęciach projektowych w Hiszpanii, w szkole partnerskiej CEIP Bilingue Ciudad de Merida.

Impreza powitalna w szkole podczas której zaprezentowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele była transmitowana w Canal Extremadura TV. Uczniowie z każdego kraju, czyli z Hiszpanii, Turcji, Włoch, Węgier i Rumunii  przedstawiali swoje prezentacje dotyczące cyberbezpieczeństwa.

Program pobytu obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, np. symultanicznych na temat cyberbezpieczeństwa, gier komputerowych i zdrowia psychicznego oraz w zajęciach w pracowni ceramicznej

Zwiedzaliśmy w Meridzie Narodowe Muzeum Sztuki Rzymskiej, Amfiteatr, Świątynię Diany, Alcazaba- muzułmańską fortyfikację oraz Most Rzymski.

Uczestniczyliśmy też w całodniowej wycieczce do  Caceres. W planie było zwiedzanie miasta z przewodnikiem (weszliśmy do zabytkowych miejsc, poznaliśmy legendy z nimi związane).

Podczas uroczystego pikniku, który ze względu na warunki pogodowe (temperatura ok. 39 stopni) rozpoczęła się o 21-szej. Po uroczystości rozdania certyfikatów uczestnictwa w mobilności biesiadowaliśmy i tańczyliśmy wspólnie z rodzinami goszczącymi uczniów w swoich domach.

Był to ostatni wyjazd w ramach trzyletniego projektu „Cybesecurity schools”.