XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już za nami!

Po raz kolejny w naszej szkole w piątek 1 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Od samego rana do późnego popołudnia w czasie przerw międzylekcyjnych na terenie szkoły aktywnie działały patrole egzaminacyjne. W ich skład wchodzili uczniowie klas siódmych oraz szóstych. Przez cały dzień przeegzaminowali kilkadziesiąt osób – pracowników szkoły, rodziców i innych uczniów. Zdecydowana większość otrzymała symboliczny certyfikat i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, który z dumą mogą teraz nosić.

Duże emocje wzbudził konkurs dla klas czwartych. Cztery łamigłówki związane z tabliczką mnożenia należało na początku poszukać na parterze szkoły, następnie rozwiązać i utworzyć hasło. A sprawa nie była łatwa, bo problemy należało pokonać w czasie trzech kolejnych przerw. Ale jak mawiają mędrcy: „Nie sztuką jest dobrze odpowiedzieć na pytanie, ale tylko najlepsi potrafią robić to w ekstremalnych sytuacjach”. Po podsumowaniu wszystkich łamigłówek najlepsza okazała się klasa 4 A, która zaliczyła wszystkie zadania.

Nasze lekcje matematyki w piątek były bardzo atrakcyjne. Graliśmy w gry związane z tabliczką mnożenia.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w świętowaniu. Z pewnością dzięki temu znajomość tabliczki mnożenia jeszcze bardziej się utrwaliła.

W klasie 3A uczniowie grali w domino i tromino było dużo emocji i świetnej zabawy