Śniadanie Daje Moc!
500x500

 

To już drugi rok szkolny, w którym nasza szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”. Zachęca on uczniów klas 0-3 szkół podstawowych, do utworzenia w klasach Klubów Śniadanie Daje Moc oraz do obchodzenia, 8 listopada, Dnia Śniadanie Daje Moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Program „Śniadanie Daje Moc” jest kolejnym działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce dodaje szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz angażuje rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.Śniadanie daje moc” przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Cele programu:

-zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
- przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia

Program zakończy się wspólnie zrobionym i spożytym śniadaniem w dzień obchodzenia 8 listopada -  Dnia Śniadanie Daje Moc, obchodzony w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Na skróty

Rodzice

Nauczyciele

Uczniowie

Z Galerii
500x500

Zobacz nasze galerie