Pierwsza wymiana
500x500

 

W dniach 9-13.12.2019r. uczennice klasy 8c Julia Potrawiak, Wiktoria Janicka, Aleksandra Sęk i Dominika Dolata wraz z opiekunami Anną Libera i Klaudią Lach uczestniczyły w międzynarodowej wymianie w ramach projektu Erasmus+ Cybersecurity Schools.

Było to pierwsze spotkanie państw członkowskich, które odbyło się w miejscowości Galanesti, w Rumunii. Pierwszego dnia miało miejsce uroczyste rozpoczęcie w Domu Kultury. Uczniowie oraz nauczyciele przedstawili wspaniały program artystyczny.

Każdego dnia uczniowie brali udział w lekcjach przygotowanych przez nauczycieli z goszczącej szkoły. Głównym tematem zajęć była prywatność w sieci. Celem było nie tylko zdobycie wiedzy z zakresu informatyki, ale również umiejętność komunikowania się w języku angielskim oraz współpraca w grupie. Odbył się również quiz wiedzy na temat Rumunii. Ostatniego dnia uczniowie własnoręcznie wykonywani kartki Bożonarodzeniowe i składali sobie noworoczne życzenia.

Po zajęciach w szkole był czas na poznawanie kultur i zwyczajów innych państw. Uczestnicy mieli szansę zwiedzić XV wieczny klasztor, kopalnię soli położonej nieopodal polskiej wsi, planetarium oraz Uniwersytet w Suczewie.

Rumunia okazała się bardzo miłym i gościnnym narodem z malowniczymi krajobrazami.

Na skróty

Rodzice

Nauczyciele

Uczniowie

Z Galerii
500x500

Zobacz nasze galerie