Warsztaty „Podróże z angielskim”
500x500

 

W miesiącu listopadzie i grudniu 2019 r.  nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w innowacyjnych zajęciach prowadzonych  w języku angielskim. Cykl sześciu spotkań w naszej szkole, których motywem przewodnim była „podróż” do wybranego kraju świata, której celem było przybliżenie kultury, obyczajów, tradycji i miejsc wartych obejrzenia  realizowany był przez WSB w Poznaniu przy współudziale studentów uczestniczących w programie Erasmus +. Organizatorem i pomysłodawcą była wieloletnia nauczycielka akademicka  dr Agnieszka RUTA .

Dzieci uczestnicząc w zajęciach miały możliwość poznania danego kraju i jednocześnie uczenia się języka angielskiego w aktywny sposób poprzez zabawę.
"Byli"  w Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Francji a także w krajach azjatyckich i afrykańskich.

Na każdym spotkaniu zorganizowanych było kilka stanowisk – za każde stanowisko odpowiedzialny był 2-osobowy zespół studentów. Każdy zespół na zajmowanym stanowisku przygotował zadania dla uczniów do wykonania w czasie 10 minut. Były to stanowiska: multimedialne z wykorzystaniem Internetu; origami – gdzie uczniowie wraz ze studentami wykonywali z papieru prace odnoszące się do charakterystycznych dla danego kraju miejsc lub rzeczy; gra planszowa – gdzie studenci zobligowani byli do przygotowania gry, w którą następnie grają z dziećmi – gra musiała zawierać elementy praktycznego poznawania danego kraju tj. kultury, zabytków czy posiłków oraz stanowisko zwane „the sack” – to miejsce twórczych pomysłów studentów, gdzie można było realizować wszystkie najbardziej kreatywne zadania.

Łącznie wzięło udział w zajęciach 48 dzieci z czego dziesięcioro, było na każdym z 6 spotkań. Na ostatnich zajęciach dzieci już pytały, kiedy odbędą się następne warsztaty :)))) Dziękujemy i zapraszamy ponownie !
Na skróty

Rodzice

Nauczyciele

Uczniowie

Z Galerii
500x500

Zobacz nasze galerie