Siódmoklasiści w Austriackim Ośrodku Kultury UAM
500x500

 

1 marca uczniowie klas siódmych razem z nauczycielką języka niemieckiego wzięli udział w warsztatach w Austriackim Ośrodku Kultury UAM w Poznaniu. Język niemiecki jest drugim językiem obcym, który od września ubiegłego roku nauczany jest w naszej szkole. Ucząc się nowych języków poznajemy także kulturę danego kraju. Ponieważ w Europie nie tylko Niemcy posługują się tym językiem, uczniowie chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o Austrii.
Zajęcia były prowadzone w formie prezentacji i warsztatów. Na początku wszyscy dowiedzieli się, czym zajmuje się ośrodek. Kiedy lepiej opanują język niemiecki, będą mogli korzystać z biblioteki. Potem wykazali się swoimi wiadomościami z najróżniejszych dziedzin: historii, geografii, kultury, muzyki, gastronomii a nawet architektury.
Pani Aleksandra Wiśniewska – pracownik placówki- przedstawiła najważniejsze informacje o Austrii. Później uczestnicy pracowali w grupach. Otrzymali bardzo ciekawe zadanie do wykonania. Na podstawie folderów musieli zaplanować 3-dniową atrakcyjną wycieczkę do Wiednia. Propozycje były bardzo interesujące, a warsztaty udane.

Magda Wojciechowska

Na skróty

Rodzice

Nauczyciele

Uczniowie

Z Galerii
500x500

Zobacz nasze galerie