Mamy laureatów!
500x500

 

Szkoła Podstawowa nr 77 była organizatorem X Międzyszkolnego Konkursu Literackiego Klas III „I Ty możesz zostać pisarzem”.  Konkurs przeznaczony był  dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Miał na celu rozwijanie zainteresowań literackich i bogacenie warsztatu pisarskiego dziecka. Uczestnicy podczas szkolnego konkursu pisali twórczą pracę literacką związaną z tematem przewodnim, który w tym roku brzmiał: „Niesamowite urodziny”. Musieli nadać swojej pracy tytuł szczegółowy i samodzielnie, nie znając wcześniej tematu, napisać go w szkole. Z każdej klasy III wybrano 2 najciekawsze prace i wysłano do SP 77.             

Miło nam ponformować, że wśród 59 prac, wypracowania naszych dwóch uczennic zostały nagrodzone.

Nagrodę w kategorii Młody Literat (za dojrzałość warsztatu literackiego, bogactwo środków językowych) otrzymała Malvina Nfengwang z kl. III d, a wyróżnienie  Emilka Szatkowska z kl. III e.

Konkurs zakończył się wydaniem książki z najciekawszymi pracami literackimi, ozdobionymi ilustracjami, które otrzymali wszyscy autorzy zamieszczonych w niej opowiadań oraz ich szkoły. Zachęcamy do przyczytania tych opowiadań - książeczka znajduje się w bibliotece naszej szkoły.

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Na skróty

Rodzice

Nauczyciele

Uczniowie

Z Galerii
500x500

Zobacz nasze galerie