Międzyświetlicowy konkurs techniczno-plastyczny na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty!
500x500

 

Na początku grudnia wychowawcy naszej świetlicy zorganizowali konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową zapraszając do udziału dzieci uczęszczające do świetlic szkolnych w szkołach podstawowych na terenie Poznania. Celem konkursu było propagowanie staropolskich tradycji bożonarodzeniowych, utrwalenie idei żłóbka betlejemskiego, a także uwrażliwienie dzieci na wartości sztuk plastycznych, rozwijanie umiejętności artystycznych i manualnych oraz pobudzanie dzieci do działań kreatywnych.
 
Z radością możemy stwierdzić, że dostarczone prace zaskoczyły nas ciekawymi pomysłami, nowymi technikami oraz zestawieniem materiałów z których zostały wykonane.
Budowa szopek jest zajęciem czasochłonnym, dlatego też w ich wykonanie zaangażowanych było wielu podopiecznych świetlicy.
Warto w tym miejscu nawiązać do świętego Franciszka z Asyżu, któremu zawdzięczamy tradycję budowania szopek, jest on autorem pierwszej szopki w Greccio z 1223 roku. Plastyczne przedstawianie motywów Bożego Narodzenia należy do bardzo popularnych i pięknych obrazów, stanowiących element kultury europejskiej. Ustawiane w kościołach czy domach sceny narodzenia łączą w sobie sztukę oficjalną i sztuką ludową.
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestniczenia w kolejnych konkursach organizowanych przez nauczycieli - wychowawców naszej świetlicy szkolnej.
 
Beata Walkowiak, Kamila Barabasz
Na skróty

Rodzice

Nauczyciele

Uczniowie

Z Galerii
500x500

Zobacz nasze galerie