Na Grunwaldzie małe Szkraby grają „w rękę” dla zabawy

logo mks

Program szkolenia mini piłki ręcznej dla chłopców został stworzony w oparciu o wybrane Szkoły Podstawowe w Poznaniu w roku 2009. Jego patronem jest MKS Poznań, a finansowany jest przez Urząd M. Poznania.

Program przeznaczony jest dla chłopców klas II i III, którzy poprzez zabawę zechcą rozwijać swoją sprawność i doskonalić zdolności ruchowe. Mini piłka ręczna dzięki zastosowaniu prostych zasad gry oraz walorom zdrowotnym stanowi dobry środek rozwoju fizycznego. Gra nauczy, jak zwalczać zmęczenie, jak być systematycznym w samodoskonaleniu się. Mini piłka ręczna jest zabawą, którą dzieci mogą uprawiać niemal w każdych warunkach, zarówno na boisku, jak i w sali. Sukces będzie osiągnięty wtedy, kiedy piłka i gra w nią, stanie się przyjemnością.

Zadaniem programu jest:

  • popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży;
  • pozyskanie większej liczby młodzieży do systematycznego uprawiania piłki ręcznej ;
  • podniesienie jakości szkolenia poprzez unifikację i możliwość kontroli realizacji programu;
  • start i osiąganie czołowych miejsc w imprezach sportowych;

Celem programu jest:

  • wyposażenie uczniów w zasób umiejętności ruchowych umożliwiających uczestnictwo w różnych formach aktywności ruchowej, rekreacyjnej i sportowej;
  • wyposażenie wychowanków w wiadomości dotyczące bezpiecznej organizacji zajęć ruchowych w różnych warunkach, w grupie rówieśniczej i indywidualnie.
  • kształtowanie postaw osobowościowych

W przeciągu 11 lat udziału w programie odnosiliśmy pewne sukcesy, zdobyliśmy medale, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz sprzęt sportowy dla szkoły, a wielu chłopców kontynuowało grę w piłkę ręczną w kolejnych latach w grupie klas starszych lub MKS Poznań. Nasze tablice ze zdjęciami przy sali gimnastycznej dokumentują naszą aktywność.

Zajęcia treningowe odbywają się dwa razy w tygodniu (wtorki i piątki) w godzinach popołudniowych w sali gimnastycznej lub na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 88.

W przeciągu roku szkolnego organizowane są turnieje, na których mamy możliwość sportowej rywalizacji z uczniami innych szkól uczestniczących w programie.

Udział w opisanym programie jest dla wielu chłopców świetną zabawą oraz dobrą szkołą charakterów.