Innowacja z języka angielskiego dla uczniów kl 2-3 „Reading is magic”

Dla najmłodszych dzieci naszej szkoły odbywają się innowacyjne zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, które mają na celu rozbudzenie pasji do nauki tego języka wśród dzieci oraz zachęcić ich do czytania bardzo uproszczonych książeczek w tym języku. 

Czytanie w języku angielskim poszerza zakres słownictwa oraz rozwija umiejętność porozumiewania się dzieci w języku angielskim. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, co motywuje dzieci również do podejmowania starań reagowania w tym języku. Na zajęciach uczniowie słuchają historyjek w języku angielskim z efektami dźwiękowymi do ich tematyki, a potem czytają razem z nauczycielem książeczki, których bohaterami są postaci Disneya, bardzo dobrze znane dzieciom i lubiane przez nich. Książeczki są bardzo kolorowe i zachęcają dzieci do czytania.

Dzieci rozwijają swój zasób słownictwa wykonując prace plastyczne przedstawiające nowe słownictwo, które przyswoiły sobie po przeczytaniu i omówieniu określonej historyjki. W ten sposób tworzą swój własny słowniczek obrazkowy, który na koniec roku będzie bardzo obszerny, ponieważ będzie zawierał słownictwo poznane w ciągu całego roku.

Nowo poznane słownictwo dzieci zapisują na kolorowych karteczkach i wrzucają do „magicznego pudełka”, które z każdą lekturą zawiera coraz więcej karteczek ze słówkami. Dzieci losują karteczki i mówią, co oznacza wylosowane słówko. Po każdej lekturze uzupełniają plakat „Reading is magic” zapisując tytuł, głównych bohaterów i słownictwo, które zapamiętali.

Dzieci doskonale się bawią na zajęciach, efektywnie spędzają czas rozwijając umiejętność mówienia po angielsku.

Zajęcia odbywają się w środy o godz. 14.40 i trwają 45 minut, a autorem innowacyjnego programu i zarazem osobą prowadzącą zajęcia jest nauczycielka języka angielskiego – Marzena Zblewska.