Dodatkowe zajęcia rozwijające z języka angielskiego dla uczniów klas 4-5 „Palcem po mapie krajów anglojęzycznych”

Zainteresowani poszerzaniem wiedzy uczniowie klas czwartych i piątych mają możliwość uczestniczenia w naszej szkole w dodatkowych zajęciach rozwijających z języka angielskiego „Palcem po mapie krajów anglojęzycznych”.

Głównym celem zajęć jest rozbudzanie pasji do nauki języka angielskiego wśród dzieci, pogłębianie ich wiedzy i rozwijanie ich zainteresowań kulturą krajów anglojęzycznych. Autorski program zajęć poszerza elementy kultury, literatury, historii, geografii, zwyczajów i świąt oraz życia codziennego w krajach anglojęzycznych. Wiedza na temat kultury krajów anglojęzycznych pomaga zrozumieć sam język i ułatwić jego naukę. Ponadto zajęcia rozwijają i kształtują postawę tolerancji i otwartości na obce wzorce kulturowe.

Na zajęciach uczniowie oglądają krótkie filmy w języku angielskim ukazujące różne tematy związane z życiem codziennym w krajach anglojęzycznych (np. szkoła, jedzenie, podróżowanie, życie rodzinne i towarzyskie, zainteresowania itd.) oraz zwyczaje związane z obchodzeniem świąt. Uczniowie odbywają niesamowite podróże po krajach anglojęzycznych, zwiedzają najciekawsze miejsca, poznają stolice, większe miasta, atrakcje turystyczne. Materiał filmowy jest dostosowany do wieku i umiejętności językowych dzieci. Do obejrzanego materiału dzieci wykonują rozmaite ćwiczenia, rozmawiają na temat tego, co obejrzały poszerzając słownictwo oraz rozwijając umiejętność mówienia. Nieodłącznym elementem pracy na zajęciach są mapy krajów anglojęzycznych, które pomagają dzieciom usystematyzować ich wiedzę na temat położenia tych krajów w Europie i na świecie. Poza tym uczniowie będą wykonywać projekty, lapbooki będące podsumowaniem zdobytych wiadomości.

Dzieci doskonale się bawią na zajęciach, są zmotywowane do pracy i bardzo ciekawe nowej wiedzy.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 14.40 i trwają 45 minut. Autorem programu autorskiego zajęć, a zarazem osobą prowadzącą zajęcia jest nauczycielka języka angielskiego – Marzena Zblewska.