Kwiecień miesiącem zdrowia w naszej szkole - sprawozdanie 2015
500x500

 

MIESIĄC ZDROWIA - KWIECIEŃ 2015

Kwiecień w naszej szkole, jak co roku - był miesiącem zdrowia, czyli czasem, kiedy zwracamy szczególną uwagę na tę ważną sferą życia każdego człowieka. Tegorocznym temat przewodnim było: "Bezpieczeństwo żywności".

W nawiązaniu do tematu dzieci w klasach pod okiem i przy pomocy wychowawców wykonały plakaty nt. „Bezpieczeństwo żywności”. Pani Hania Misiołek zorganizowała wystawę prac, którą można jeszcze oglądać, przechadzając się korytarzami szkolnymi.
Pani Irena Sołecka czuwała nad wykonaniem gazetek informacyjnych w najważniejszych punktach szkoły.
Zostały także przygotowane tematyczne gazetki klasowe przed salami lekcyjnymi. Ponadto, w formie wystawki została przedstawiona oferta Fair Trade (Sprawiedliwego Handlu), którą zorganizowała Pani Basia Grześkiewicz.

W miesiącu kwietniu każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała zdrowe śniadanie. Na stołach zagościły smaczne i zdrowe smakołyki, a wiosenne zapachy niosły się po całej szkole. W czasie godzin z wychowawcą lub zajęć z edukacji wczesnoszkolnej wychowawcy klas prowadzili z uczniami zajęcia o tematyce prozdrowotnej.

W naszej szkole odbył się dodatkowo konkurs plastyczny dla uczniów kl.V „Palić- nie palić oto jest pytanie”, którego pomysłodawcą była Pani Kasia Głuszczyk.
Nad realizacją programu profilaktycznego „Znajdź właściwe rozwiązanie” podczas godzin z wychowawcą czuwali Pani Kasia Głuszczyk, Pani Iwona Dzikowska oraz Pan Piotr Barabasz. Ciekawym punktem planu działań prozdrowotnych był także projekt „Zdrowo jem, więcej wiem - sztuka picia wody” Fundacji BOŚ, prowadzony w naszej szkole przez Panią Irenę Sołecką. Jak co roku dzieci bardzo się cieszyły na wesołe rozgrywki klas w trakcie Olimpiady Zdrowia, którą to zaaranżowali Pani Ania Libera (kl.I-III) oraz Pan Wojtek Werlichowicz (kl.IV-VI).
Nowością, jaka została wpisana w plan działań na miesiąc zdrowia, było rozwinięcie współpracy z Drużyną Szpiku, we współpracy z którą odbyła się prezentacja działań dla rodziców uczniów klas IV-VI naszej szkoły, powiązana z zachętą do zostania dawcą szpiku lub krwiodawcą. Inicjatywę tę podjęła Pani Beata Kubska - psycholog szkolny.

Całość działań została udokumentowana i uwieczniona przez Panią Beatę Kubską i Pana Patryka Dolińskiego na wielu fotografiach, które będą nam przypominały, że o zdrowie należy dbać zawsze, a nie tylko w miesiącu zdrowia, który jest jedynie okazją do poświęcenia większej ilości czasu na przemyślenia i działanie, związane ze zdrowym stylem życia.

Opracowała: Dorota Maniszewska

Zobacz galerie zdjęć:

Na skróty

Rodzice

Nauczyciele

Uczniowie

Z Galerii
500x500

Zobacz nasze galerie